Geniş Band Kapasitemiz

UzakNET olarak veri merkezimizde sunmakta olduğumuz erişim hizmetimiz 3 farklı erişim sağlayıcı tarafından sunulmaktadır.

Farklı güzergâhlar üzerinden gelen fiber optik kablolar birebir yedekli ve toplam 10 gbit/s kapasitelidir.
Birbirine fiziksel olarak yedeklenmiş Juniper Mx 80 Router cizhalara bağlanmaktadır.

UzakNET Veri Merkezi’nin networkü 10 Gigabit Ethernet ara yüzlerini kullanır. Network’te kullanılan bu yüksek kapasite sayesinde, UzakNET Veri Merkezi müşterilerinin anlık ya da kalıcı yüksek kapasite ihtiyaçlarına ağ üzerinde hiçbir fiziksel ya da yazılımsal değişiklik yapmadan rahatlıkla yanıt verilebilmektedir.

Enerji Sürekliliği


Ana omurga seviyesindeki tüm network cihazlarımız ve tüm sunucu ekipmanlarımız, birden fazla enerji kaynağı ile beslenmektedir.

böylece UzakNET omurgası UPS arızalarına ve ve enerji nakil hat problemlerine dahi direnç gösterebilmektedir.

Ip Teknolojileri

UzakNET, internet erişim hizmetini RIPE tarafından kendisine tahsis edilmiş olan özgün ip blokları üzerinden gerçekleştirir.

Geniş ip blok kayıtlarına sahip olan firmamız, kullanıcılarının talepleri doğrultusunda oldukça büyük blokları kullanıcılarına ayırabilmekte ve sizlerin taleplerine özel çözümler üretebilmektedir.

Ip teknolojileri konusunda da kullanıcılarımıza butik hizmetler sunmaktayız. Kendi ip bloklarınıza sahipseniz ve bu bloklarınızı UzakNET networkündeki sunucularınız için kullanmak istiyorsanız bgp anonslarınız tarafımızca gerçekleştirilebilinmektedir.

Network Güvenliği

Juniper tarafından firmamıza sağlanmakta olan IDS/IPS güvenlik duvarımız ile sizlere bilinen ve bilinmeyen tehditlere karşı ekstra koruma imkanı sunmaktayız.

Güvenlik sistemlerimiz insan müdahalesini gerektirmeksizin, gelişebilecek tehlikeleri etkisiz kılmak üzerine tasarlanmıştır.

Sunucu Ekipmanlarımız

Sunmuş olduğumuz hizmetler içerisinde yer alan tüm ekipmanlarımız sektörünün önde gelen üreticileri tarafından üretilen ve kalitesini kanıtlamış enterprise seviye olarak adlandırılan gelişmiş donanınmlardan oluşmaktadır.

Hp ve Dell marka sunucu sistemlerimizi, Citrix ve Juniper marka network cihazlarımız ile yönetmekte ve korumaktayız. Aynı zamanda network içersinde kullanılan switch ve ara bağlantı elemanlarıda yine sektörün önde gelen firmaları tarafından üretilen ürünlerden oluşmaktadır.

UzakNET DC İLE TANIŞIN.

Bugün kamu ve özel sektör kuruluşlarına ait ve kritik önem taşıyan binlerce uygulama UzakNET Veri Merkezi’nde barındırılmaktadır. UzakNET, sahip olduğu kuvvetli alt yapısı ve 10 yılı aşkın tecrübesi ile veri merkezi hizmetlerinde
%99,999 oranında “uptime” garantisi sunar.

Kesintisiz İnternet Erişimi

UzakNET Datacenter Network alt yapısı ülkemizdeki en büyük verimerkezi alt yapılarından biri durumundadır. Aktif 10 Gbit kullanım oranı ile rakipsiz kapasite ve kesintisiz internet erişimi sağlıyoruz.

Türk Telekom ve TellCOM alt yapılarına ek olarak yurtdışı kaynaklı Tata altyapısı ile de erişim sağlayabilmekteyiz.

Alt yapı ekipmanlarında Juniper ürünleri üzerinde kurulmuş yedekli network yapısı üzerinde 1Gbit ve dilerseniz 10 Gbit port sunabilmekteyiz.

7/24 İzleme ve Destek

Veri merkezlerimiz ve Network sistemlerimiz 7/24 izlenmekte ve kayıt altında tutulmaktadır. Tüm destek talepleriniz için çağrı merkezimiz sürekli olarak görev yapmakta olup ihtiyaçlarınız için ulaşabilmeniz için elimizden gelen desteği sunmaktayız.

İzleme sistemlerimiz sayesinde oluşabilecek hatalar en kısa sürede tespit edilmekte ve denetlenmektedir.

En Geniş Aktif Datacenter Alanları

UzakNET DC Gölbaşı ANKARA lokasyonunda ve 7/24 güvenlik personeli bulundurarak faaliyet göstermektedir. Deprem yönetmeliğine uygun tasarlanmış M2 1200 Kg kapasiteye uygun hazırlanmış inşaat sistemi bulunmaktadır.

Bina girişi itibari ile tamamen güvenlikli ve 7/24 elektronik ekipmanlar ile izlenen/kaydedilen bina siz müşterilerimize sürekli güvenlik sağlamaktadır.

Datacenter ve Ofis güvenliği bağımsız olarak 7/24 kaydedilmekte ve izlenmektedir. 5 Metre tavan yüksekliği, 50 CM yükseltilmiş döşeme ile dünya standartlarına uygun verimerkezi ortamı siz müşterilerimize sağlanmaktadır.