YURTDIŞI SUNUCU

Maliyet ve hat genişliği performanları en üst seviye yurtdışı sunucularımız, Amerika ve Almanya lokasyonlarında barındırılmaktadır.

Özellikle yüksek trafik gereksinimlerine ihtiyaç duyan kullanıcılarımız için, maliyet açısından uygun yurtdışı sunucu paketlerimiz hizmetinizde.

 • DELL R210-II

  Intel® Dual Core
  G530
  2 GB
  DDR2
  2 x 500 GB
  SATA
  10 TB
  Bandwidth
 • HP DL120 G7

  Intel® Dual Core
  G850
  4 GB
  DDR2
  4 x 500 GB
  SATA
  10 TB
  Bandwidth
 • DELL R510

  Intel® 2 x Xeon
  Quad Core E5505
  8 GB
  DDR3
  2 x 2 TB
  SATA
  10 TB
  Bandwidth
 • HP DL180 G7

  Intel® 2 x Xeon
  Quad Core E5620
  8 GB
  DDR3
  2 x 2 TB
  SATA
  10 TB
  Bandwidth
 • HP DL380 G8

  Intel® 2 x Xeon
  Hexa Core E5-2620
  8 GB
  DDR3
  2 x 2 TB
  SATA
  10 TB
  Bandwidth

SUNUCU ORTAK ÖZELLİKLERİ

7/24 DESTEK

Uzman teknik kadromuz ile Kiralık Sunucu'larımızda 7/24 hardware ve software destek imkanı sunmaktayız . Destek taleplerinizi 7/24 ticket, mail veya telefonla gerçekleştirebilirsiniz.

HIZLI KURULUM

Taleplerinize özel olarak üretilmiş ürünleriniz, teknik olarak mümkün olan en kısa sürede hizmetinize açılmaktadır.

İŞİMİZİN UZMANIYIZ

Uzun yıllardır geliştirmekte olduğumuz özelleştirilmiş sunucu sistemlerimizle, sizlere butik hizmetler sunmaktayız. İstediğiniz Sunucu hizmetinden daha fazlası ise biz size yeteriz.

KURUMSAL SUNUCULAR

Bizim Tek Bir amacımız var !
Çözüme yönelik hizmet sunmak. Bu nedenle işimize odaklanıyor, gelişmeleri takip ediyor, sistemlerimizi sürekli güncel ve güvenilir tutuyoruz. Küçük, Orta ve büyük ölçekli işletmelerinizin sunucu hizmetleri için uzman ekibimiz size yardımcı olmak için bekliyor.

1 Sunucu paketlerinizi aylık olarak alabilir miyim?
Evet, sunucularımız aylık ve yıllık periyodlarla sunulmaktadır.
2 Sunucularınızda php - mysql - html - .net - asp - mssql - access sistemlerini kullanabilir miyim?
Linux sunucularda php - mysql - html sitelerinizi barındırabilirsiniz. Windows sunucularda php - mysql - html - .net - asp - mssql ve access sitelerinizi barındırabilirsiniz.
3 Bir başka sunucu firmasındaki sitelerimi ve verilerimi taşımamda yardımcı oluyor musunuz?
Evet. Sunucu hizmetleri transfer işlemlerini sizin için talep ederseniz biz ücretsiz olarak yönetmekteyiz. Bunun için firmamızdan hizmet satın almanız ve eski hizmetinize ait sunucu bilgilerinizi müşteri temsilcinize iletmeniz yeterlidir.
4 Sunucularınızda aylık trafik limiti (bandwitdh) ne kadardır?
Sunucu hizmetlerimizde aylık trafik limiti bulunmamaktadır, sunucu hizmetlerimizde anlık hat limiti uygulanmaktadır. Tüm sunucu paketlerimizde standart 20 mbit hat sunulmaktadır.
5 İstediğim zaman sunucumu yükseltebilir veya düşürebilir miyim?
Sunucunuzu istediğiniz zaman yükseltebilir ve düşürebilirsiniz.
6 Sunucu hizmetinizden yararlandığımda istediğim kadar eticaret sitesi barındırabilir miyim?
Sunucularımızda barındırılacak site adet sınırı bulunmamaktadır, burda yer alan sınır sahip olduğunuz sunucunun fiziksel donanım sınırı kadardır.
7 İhtiyacıma göre sunucumun yetersiz kalması durumunda, sadece talep ettiğim özelliği yükseltebilir miyim?
Evet talebiniz doğrultusunda sadece talep ettiğiniz özelliği örn. disk miktarınızı veya işlemci sayınızı vb. satın alıp yükseltebilirsiniz, bunun için müşteri temsilciniz ile görüşmeniz yeterlidir.
8 Sunucularınızda tüm web yazılımları çalışır mı?
Sunucularımızda çalışmayan bir web yazılımı bulunmamaktadır, yazılımınıza özel sunucu türünü (windows - linux) doğru seçmeniz durumunda web siteniz sorunsuz çalışacaktır.
9 Sunucularınızda webmail desteğiniz var mıdır?
Evet, tüm sunucularımızda firmamıza özel yapılandırılmış gelişmiş bir web eposta yönetimine sahiptir. Bu webmail sistemi tarafınızca özelleştirilebilinir ve türkçedir.
10 Sunucu yönetebileceğim konusunda emin değilim, bu konuda destek veriyor musunuz?
Evet firmamız tarafından hizmeti sunulan tüm sunuculara yönetim ve teknik destek dahildir. Bu sebeple sunucu yönetimi konusunda size bilgi sunmakta ve destek olmaktayız.
11 Başka firmadan satın aldığım bir alan adını, firmanızdan alacağım sunucuda yayınlayabilir miyim?
Evet yayınlayabilirsiniz. Sunucunuza tanımlayacağınız size özel name server adresinize yönlendirilen her alan adı, sunucunuzdan host açtığınız takdirde çalışacaktır.
12 Sunucumda bana özel ERM - CRM yada muhasebe programlarımı kurup kullanabilir miyim?
Evet size özel olan tüm stok, cari, eticaret, muhasebe programı vb tüm özel yazılımlarınızı sunucularınız üzerine yükleyip ofiste bulunan bilgisayarınızı kullanır gibi kullanabilirsiniz. Bunun en büyük avantajı verileriniz sürekli yedeklenir böylecek hırsızlık, virüs bulaşması donanım bozulması gibi risklere karşı korunursunuz. Bununla beraber istediğiniz her yerden verilerinize ulaşabilirsiniz.
13 Sunucuma tam erişim hakkım var mı?
Evet, Windows sunucularda administrator uzak masaüstü (rdp), linux sunucularda root ssh erişiminiz bulunmaktadır. Bunun haricinde sunucunuza kurulan kontrol panelinizede en yetkili düzeyde admin erişiminiz bulunmaktadır.
14 Sunucumda sorun çıktığında yeniden kurulum için ücret alıyor musunuz?
Hayır, tüm sunucu kurulum, güncelleme ve destek hizmetleri tarafımızca ücretsiz yapılmaktadır.
15 Tarafınızca alınan sunucu yedeklerimi talep ettiğimde alabilir miyim?
Sunucu yedeklerinizden istediğiniz zaman komple sunucuyu veya yedeğin içerisinden belirli dosyaları geri yükleyebilirsiniz, ancak UzakNET olarak ilgili yedeklerinizi indirebileceğiniz bir link yada bu yedekleri size bir dvd içerisinde göndermemekteyiz. Bunun bir kaç tane sebebi bulunmaktadır. Öncelikle bu yedekler sunucunuzun tüm harddisk imajından oluşan tek parça ve diskiniz ile aynı boyutta bir dosyadır. Aynı zamanda bu yedek image dosyası UzakNET tarafından kullanılan özel bir otomasyon sistemi tarafından üretilmekte olup, ilgili yedek dosyasının teknik olarak tarafınızca açılabilinmesi mümkün değildir.
16 Yedekleme yapılırken kesinti yaşanır mı?
Hayır, otomasyon sistemimiz tarafından gerçekleştirilen yedekleme esnasında bir sn dahi kesinti yaşanmamaktadır.
17 Kontrol panel lisans ücreti sunucu ücretime dahil midir?
Uygun sunucu ve panel türünü sipariş verdiğinizde , kontrol panel ücreti fiyatınıza dahildir.