Hostumu aldım ancak, Sunucuya dosyalarımı nasıl yollayabilirim?

UzakNet internet teknolojilerinden aldığınız her pakette ftp desteginiz mevcuttur. 
FTP : file transfer protocol olarak adlandırılıp, lokal makinanizda bulunan dosyalarınızın sunucunuza gönderilmesi için kullanılır. En popüler program örnekleri CuteFTP - WsFTP - Filezilla dır. 

Öncelikle sunucuya dosya gönderebilmemiz için kendi makinamıza bir ftp programı kurmuş olmamız gerekir (daha önceki makalede belirtilmiş olan komut kullanımları konusunda uzmanlaşılmış değil isek ). Daha sonra satış servisindeki yetkililerimizin size yollamış olduğu email de bulunan bilgiler çerçevesinde ftp bilgilerinizi girmelisiniz.
Bağlantınızı yaptıktan sonra ftp programınızın ekranına gelen klasörlerden (hostunuz windows ise) httpdocs - (hostunuz linux ise) public_html veya www (bu iki klasör birbirine bağlıdır) klasörlerinin üzerine tıklayarak içerisine giriniz. 
Daha sonra farklı bir pencerede lokal makinanızdaki dosyalarınızı bulup hepsini seçiniz, sürükleme yöntemiyle açtığınız klasörün içerisine bırakınız. Dosyalarınız servera gönderilmeye başlamıştır. Bu sayede yolladığınız her dosya internet ortamında görüntülenebilir veya kullanılabilir. 

Webhosting kullanıcılarımız, örnek video için tıklayınız
Bu cevap yeterince yardımcı oldu mu?

Ayrıca okuyun